Pierwsze miejsce wydaje się niezagrożone, ale kolejne wciąż jeszcze niepewne…

27 maja, 2016

100Druga część Projektu „BO WARTO pamiętać…” – polegająca na upamiętnieniu postaci lub rocznicy historycznej ważnej dla danej społeczności lokalnej – dobiega końca. I choć zdecydowanie mniej szkół (niż w pierwszej części zadania) zaangażowało się w działania w ramach kolejnej odsłony projektowej to jednak ich wartość edukacyjna stała na wysokim poziomie głównie poprzez spotkania ze świadkami wydarzeń, samodzielne badania źródeł historycznych i docieranie do rodzinnych i lokalnych pamiątek i dokumentów historycznych.

W drugiej części Projektu wzięły udział 22 placówki, przysyłając sprawozdania, raporty i prace plastyczne z działań, które były prowadzone od stycznia do początku maja br. Oceniano 21 raportów z organizacji wydarzeń rocznicowych, 14 konspektów lekcji i 42 prace plastyczne. Jury wyłoniło najlepszych, a my dołączyliśmy punkty za zdobyte miejsca, połączyliśmy w jedną ogólną klasyfikację punktową i tak wyłonili nam się liderzy Projektu. Choć wydaje się, że pierwsze miejsce jest już niezagrożone to kolejne wciąż pozostają niepewne, a ostateczne wyłonienie szczęśliwej trójki, które pojedzie na warsztaty archeologiczne od 1 do 14 lipca w Chłapowie nad morzem nastąpi po ocenie filmów w ramach 3 części Projektu.

Dziękując za udział w drugiej części projektu zapraszamy serdecznie do ostatniej jego odsłony. Nadesłane filmy będą oceniane 6 czerwca br., a uroczyste zakończenie Projektu, kiedy to wręczymy nagrody za poszczególne konkursy projektowe nastąpi 16 czerwca br. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie.

WYNIKI KONKURSOWE (są na dole tej podstrony)